0

چرا کسب و کارها معتقدند بازاریابی شبکه های اجتماعی اتلاف وقت است؟

دسته بندی ها : شبکه اجتماعی, وبلاگ ۱۷ دی ۱۳۹۸ حسین عشوری زاده 1011 مشاهده
3 راز جان بخشیدن به کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی سود آور است یا اتلاف وقت ؟

شبکه های اجتماعی مرده اند؟! 

در صورتی که بعضی ها معتقدند این مورد حقیقت دارد ! در اینجا می خواهم ۳ رازی را جهت جان بخشیدن به کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی به شما بگویم. من حسین عشوری زاده هستم و کار اصلی بنده دیجیتال مارکتینگ و فعالیت گسترده در حوزه تلگرام (ساخت ربات تلگرام و آموزش برنامه نویسی ربات تلگرام ) می باشد و به کسب و کار های نوپا کمک می کنم در حوزه تلگرام رشد ویژه به همراه کسب درامد داشته باشند.

3 راز جان بخشیدن به کمپین های بازاریابی شبکه های اجتماعی

هدف به کارگیری شبکه های اجتماعی چیست؟

این مدیریت کمپین رسانه های اجتماعی است که باعث جذب مشتری با کیفیت، سریع و با بازدهی بیشتر از هزینه تبلیغات، می شود. و این یک سیستمی برای تجارت و کسب و کارها است که ضمن وفادار کردن مشتریان و ترغیب آنها به استفاده مجدد، به طور مداوم مشتریان را به سمت خدمات خودشان می کشاند.

در این مقاله ، سه مشکل اساسی در بازاریابی دیجیتال وجود دارد، مشکلاتی که بر کمپین های با مدیریت ضعیف رسانه های اجتماعی تأثیر می گذارد.

 

 

 

هدف به کارگیری شبکه های اجتماعی : اولین چیزی که کسب و کارها باید درک کنند، نحوه دریافت ترافیک به وب سایت خود است.

اصل مطلب اینجاست که دو نمونه از ترافیک وجود دارد. ترافیک پرداخت شده و ترافیک ارگانیک.

 

ترافیک پرداخت شده :

ترافیک پرداخت شده همان تبلیغاتی که در گوگل، فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب، لینکدین یا در هر پلتفرم دیجیتال دیگری که به افراد امکان تبلیغ می دهند، خریداری می شوند. و درحقیقت تبلیغات پرداخت شده جایی است که کسب و کارها پولشان را از دست می دهند زیرا نمی دانند چگونه به درستی، تبلیغات را بهینه کنند یا شخصی را استخدام می کنند که نمیداند. اگر ترافیک پرداخت شده به درستی اجرا شود، هزینه تبلیغات را در ابتدا پوشش می دهد و موجب کسب درآمد نیز می شود.

 

ترافیک ارگانیک :

ترافیک ارگانیک با راه اندازی رسانه های اجتماعی و سایت بدست می آید به گونه ای که اگر افراد در جستجوی مشکلی هستند که کسب و کار شما راه حلی برایش دارد، و در نتایج اولیه جستجو باشید. وارد سایت شما می شود.(به عبارتی دیگه جذب ترافیک از طریق حل مشکلات کاربران و سئو درست محتوا)

اکثر مردم هم معتقدند وسعت ترافیک ارگانیک فقط در حد داشتن صفحه توییتر، فیسبوک و اینستاگرام, تلگرام است. یه جورایی تنظیم کنند و آن را فراموش کنند. و به امان خدا بسپارنش و فکر می کنند این گونه ترافیک روانه سایتشان میشود.

 

قدم اول جان بخشیدن به کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی

سئو و ترافیک ارگانیک یحث گسترده ایی است و با اینکه تاثیرش فوری نیست ولی عملکرد کسب و کارتان و بهینه کردن سایت برای بدست آوردن ترافیک ارگانیک تاثیر فوق العاده ایی در دراز مدت خواهد داشت و موجب رشد و زنده کردن آن میشود.

 

یک کسب و کار موفق هر دو نوع ترافیک(ارگانیک و پرداخت شده) را به صورت متحد در کار خواهد داشت که باعث می شود کسب و کارها دقیقاً مشتریان مورد نیاز خود را به طور مداوم جذب کنند.

 

 

 

قدم دوم جان بخشیدن به کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

هدف به کارگیری شبکه های اجتماعی : دومین موردی که کسب و کارها باید در رسانه های اجتماعی خود در نظر بگیرند، صفحات فرود آنها است.

وقتی شخصی کسب و کار (سایت) شما را پیدا می کند ، صفحه فرود اولین مرحله ارتباط است. نکته اصلی برای درک اینجاست که این اولین تصور و احساسی است که مشتری بالقوه و احتمالی شما به طور فعال به دنبال راه حل است. اگر صفحه فرود شما به درستی آنچه که مشتری به دنبالش است را شناسایی یا در اختیارش قرار نده ، آن را ترک خواهد کرد.

صفحات فرود (Landing) می تواند صفحه کسب و کار شما در Facebook ، صفحه اینستاگرام یا صفحه اصلی سایت شما باشد.

 

 

 

قدم سوم جان بخشیدن به کمپین بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

هدف به کار گیری شبکه های اجتماعی : سومین موردی که یک کسب و کار باید روی آن متمرکز شود ، نرخ تبدیل است.

به این معنا که، هنگامی که کسب و کاری مشتری جذب می کند ، چگونه می تواند توجه آن را به عنوان مصرف کننده خدمات خود جلب کنند. یا آن را به مشتری وفادار تبدیل کند.

 

هدف نهایی کلیه بازاریابی، کسب و به حداکثر رساندن ارزش عمر مشتری است. یک کسب و کار موفق می داند که ارزش به دست آوردن مشتری چقدر است و چگونه می تواند ارزش کافی را ایجاد کند تا آنها مشتری وفادار بمانند.اگر کسب و کارها منابع خود را در این مبانی بازاریابی شبکه های اجتماعی و جذب ترافیک از آنها  (social media marketing)، صفحات فرود (Landing Page) و نرخ تبدیل (Conversions) قرار دهند، شانس بهتری برای بقا خواهند داشت.

 

 

اما اگر کسب و کار شما در حال حاضر بدون شبکه های اجتماعی موفقیت آمیز باشد ، چه می کنید؟

خوب ، نکته مهم این است که دنیا در حالی که می خوابیم در حال تغییر است.

و در مقایسه با رغبای فعلی، تصور ذهنی یک کسب و کار ممکنه موفق باشد، ولی به مرور در صورتی که استراتژی های جدیدی جهت گسترش فعالیت خود یا افزایش کارایی و خدمات صورت نگیرد، نتیجه معکوس، مشاهده خواهد شد. همه ی کسب و کارهای موفق می دانند که استفاده از شبکه ای اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام چقدر در جذب مشتریان بیشتر اهمیت دارد.

پس تا اینجا حتما متوجه اهداف به کارگیری شبکه های اجتماعی شده اید، ولی جهت اینکه این موضوع را بیشتر خدمت شما شفاف کنم شما به مطالعه  برخی از دلایل مهم استفاده از شبکه های اجتماعی دعوت می کنم که نظر شما حتما جلب خواهند کرد.

 

دلایل استفاده از شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها 

در ماه های اخیر ما شاهد بودیم که چگونه سیگنال های اجتماعی به بخش مهمی از بهینه سازی موتور جستجو تبدیل می شوند. شکی نیست که یک استراتژی رسانه ای اجتماعی که به خوبی برنامه ریزی شده است ، می تواند یک برند بسازد یا ممکنه آن را از بین ببرد در صورتی که استراتژی خوبی تدوین نشده باشد.

به عنوان مثال ، لیدی گاگا (برند شخصی) به سرعت مورد پسند واقع شد و رسانه های اجتماعی نقش مهمی در سوپراستار شدنش داشتند. صرف نظر از اینکه تجارت شما کوچک یا بزرگ باشد ، آنلاین یا آفلاین است – رسانه های اجتماعی فرصت و مزیت بزرگی را برای هر کسب و کاری فراهم می کنند.

 

من در گذشته غالباً در مورد رسانه اجتماعی تلگرام و اینکه چه منابع کسب درآمدی دارد، می نوشتم، هرگز مقالات آموزشی خود را برای صاحبان مشاغل کوچک که به دنبال افزایش فروش با استفاده از قدرت رسانه های اجتماعی هستند هدف قرار نداده ام.

 بنابراین امروز من برخی از مزایای استفاده از رسانه های اجتماعی را برای تجارت خود را به اشتراک می گذارم ، این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا کانال های رسانه های اجتماعی ممکنه به ارتقاء کسب و کار شما، همانگونه که به خیلی از کسب کارها کمک کرده اند، کمک کنند یا نه.

همچنین در روزهای آینده مقالات بیشتری راجع به چگونگی ایجاد پرسونا در سایت های رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارم.  اما الان، اجازه دهید نگاهی به برخی از مفیدترین جنبه ها یا دلایل استفاده از رسانه های اجتماعی برای کسب و کار بپردازیم.

مزایای استفاده از رسانه های اجتماعی برای کسب و کارها

 

رسانه های اجتماعی چی هستند؟

رسانه های اجتماعی” (Social Media) نامی است که به فناوری های مبتنی بر وب و تلفن همراه اطلاق می شود و برای تبدیل ارتباطات به گفتگوی تعاملی استفاده می شود.

 این گفتگوی تعاملی می تواند بین سازمان ها، جوامع و افراد ایجاد شود. اینترنت به میلیونها انسان امکان ارتباط با یکدیگر را می دهد و همچنین به صاحبان مشاغل این امکان را می دهد تا با استفاده از برنامه های مبتنی بر وب (شبکه های اجتماعی)، مشاغل خود را به مردم در سراسر جهان ارتقا دهند.

ما در حال حاضر در دنیایی زندگی می کنیم که در آن استراتژی های تبلیغاتی سنتی کافی نیستند. رسانه های اجتماعی نه تنها امکان دستیابی و شبکه سازی چشمگیری را فراهم می کنند بلکه امکان تعاملی را نیز می دهند که به دلایل مختلف می توانند برای مشاغل- کسب و کارها بسیار مفید باشند.

مطمئناً متوجه تغییر تبلیغات سنتی شده اید که با افزایش استفاده از اینترنت در طی زمان اتفاق افتاده است. اکنون، تبلیغات آنلاین بیشتر از رسانه های چاپی- متنی (مانند روزنامه ها و مجلات و …)، رادیو یا تلویزیون بر مردم، تاثیر می گذارد. (مثال: نمونه بارز تبلیغات آنلاین، تبلیغاتی است که هنگام مشاهده ویدئو های یوتیوب پخش می شوند.)

رسانه های اجتماعی مزایای بسیاری را برای صاحبان کسب و کار ها ارائه می دهند ، زیرا این امکان را به آنها می دهد تا به مشتریان خود دسترسی پیدا کنند و توجه بیشتر افراد-مشتریان بالقوه را به خود جلب کنند.یک گزارش اخیر در صنعت بازاریابی رسانه های اجتماعی نشان داده است که رسانه های اجتماعی مشاغل را قادر می سازند در معرض دید، ترافیک و بینش بازار قرار بگیرند.

 

 

مزایای استفاده از شبکه های اجتماعی برای کسب و کارها : 

نکته ای که من به همه صاحبان مشاغل بسیار توصیه می کنم ، حفظ وب سایت در قالب صفحه فرود (Landing page) و داشتن یک وبلاگ مرتبط با آن باشد.

به عنوان مثال، یک پزشک می تواند یک صفحه فرود داشته باشد تا افراد بتوانند اطلاعاتی در مورد او پیدا کنند، و یک وبلاگ مرتبط با آن که به او کمک می کند تا افراد را از موتورهای جستجو رهنمون کند. یک وبلاگ همچنین به پزشک اجازه می دهد تا سهام رسانه های اجتماعی بیشتری را بدست آورد.و در نتیجه در معرض بیشتر دیده شدن قرار خواهد گرفت.

رسانه های اجتماعی به ابزاری گسترده تبدیل شده است و استفاده کامل از آن نیاز به برنامه ریزی دقیق استراتژیک دارد.

هنگامی که از رسانه های اجتماعی برای کسب و کار خود استفاده می کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که پروفایل رسانه های اجتماعی خود را به طور مداوم به روز کنید و برای بیشتر دیده شدن باید حضور مداوم داشته باشید.

مقوله “هر آنکه از دیده رود از دل برود” در مورد کسب و کار خود در رسانه ها اجتماعی صحت دارد. “خارج از دید ، خارج از ذهن“.

و اگر دیده نشوید از ذهن مشتریان خارج خواهید شد و رقیبان فعال در حوزه رسانه های اجتماعی در ذهن مشتریان جای شما را خواهند گرفت.

 

اگر از اخبار دنیای تجارت الکترونیکی مطلع هستید ، ممکنه بدانید که دیجی کالا چقدر بزرگ است (بزرگترین سایت خرید آنلاین ایران)  که به لطف یک استراتژی عالی آنلاین، تبدیل شده است. شرکت ها ماهانه هزاران دلار برای نظارت بر حضور در رسانه های اجتماعی خود ، تعامل با مردم ، برنامه ریزی برای مدیریت شهرت و غیره خرج می کنند.

 

اگر صاحب کسب و کاری هستید و هنوز از رسانه های اجتماعی مانند Facebook ، Google Plus ، Twitter ، LinkedIn و غیره استفاده نمی کنید.

برای ترقی و توسعه کسب و کار خود ،در حال از دست دادن فرصت بسیار مهمی هستید و مجبور می شوید در گرد و غبار سایر کسب و کارهایی که از مدتها پیش روی این قطار پر سرعت صعود کرده اند ، عقب بمانید.

 

موارد زیر از عمده ترین دلایل استفاده از شبکه های اجتماعی هستند.

 1. به دست آوردن ترافیک
 2. تعامل با مشتریان
 3. افزایش فروش
 4. مدیریت شهرت
 5. تحقیقات بازاریابی
 6. ارزان
 7. دسترسی جهانی است
 8. صرفه جویی در تبلیغات

 

افزایش ترافیک ( Gaining traffic )

بیشتر افرادی که صاحب یک شرکت هستند، می دانند یک وب سایت چقدر اهمیت دارد تا دسترسی خود را از زمین به اینترنت وسیع، گسترش دهند.

شما به راحتی می توانید یک وب سایت برای کسب و کار خود ایجاد کنید، و می توانید به مشتریان این امکان را بدهید که درباره خدمات خود نظر دهند. با پاسخ دادن به نظرات یا نگرانی های مشتریان، می توانید ضمن افزایش ترافیک سایت خود، با آنها ارتباطی عمیق برقرار کنید.

رسانه های اجتماعی این تجربه را بهبود می بخشند و آن را بیشتر نمایان می کنند. قضیه استفاده از رسانه های اجتماعی  فقط برای تعامل نیست بلکه برای هدایت کاربران به صفحه کسب و کار شماست، که به کاربران در مورد شغل و خدمات شما بیشتر آموزش می دهد.

 

 

تعامل با مشتریان ( Interacting with your customers )

شاید مهمترین کاری که رسانه های اجتماعی می توانند برای یک کسب و کار انجام دهند، ایجاد یک فضایی برای صاحبان کسب و کارها جهت درگیر کردن مشتریان به روشی کاملاً جدید است.

رسانه های اجتماعی به شما امکان می دهند تا با مشتریان خود  رابطه دوستانه داشته باشید تا منجر به کسب اعتماد آنها شود. با پاسخ دادن به نگرانی های مشتریان و پرسیدن نظرات آنها می توانید رضایت مشتری را با بدست آوردن ترافیک بیشتر برای سایت خود افزایش دهید و این باعث پیشرفت بیشتر تجارت شما می شود.

می توانید عکس ها و فیلم ها را از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، و مشتریان و مشتریان بالقوه و با وفا را درمورد رویدادهای جاری و آخرین پیشنهادات کسب و کارتان به روز کنید.این امر در ایجاد پیوند محکم با مشتریان و در ایجاد ارتباط با شما و تجارت شما کمک می کند.

 

 

افزایش فروش ( Increased sales )

یک استراتژی خوب و قوی در رسانه های اجتماعی می تواند به سرمایه گذاری نیاز داشته باشد، اما مانند هر کمپین تبلیغاتی ،(ROI (return on investment (بازده سرمایه گذاری) همان چیزی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 یک استراتژی خوب رسانه های اجتماعی تأثیر مثبتی در فروش خواهد داشت زیرا باعث افزایش میزان قرار گرفتن تجارت شما در معرض دید می شود، باعث می شود افراد در مورد شغل یا خدمات شما صحبت کنند و محصولات و یا خدمات شما را در معرض مخاطبان بسیار گسترده تری قرار دهند.

در پایان ، البته ، هدف، تبدیل کاربر به مشتری / فروش است.

 هنگامی که با مشتریان خود تعامل می کنید و ارتباطی اعتماد گونه با آنها برقرار می کنید، این نشان دهنده میزان علاقه شما به مشتریان و تجربه آنهاست و اغلب موجب فروش بیشتر می شود.

 

 

مدیریت شهرت ( Reputation management ) – ایجاد برند

هرکسی که درگیر کسب و کاری بوده است می داند که تنها یک نظر منفی می تواند بیش از هر چیز دیگری مضر باشد. همانطور که مدتهاست گفته می شود با صدا یا نظر هر مشتری ناراضی، ده مشتری جدید یا مشتری بالقوه خود را از دست می دهید.

به همین دلیل ، هر کسب و کار جدی با حضور آنلاین نیاز به یک تیم مدیریت شهرت-  ایجاد برند دارد تا بر فعالیت های شبکه های اجتماعی نظارت کند.  این امر به کسب و کار کمک می کند تا از طریق نظرات خود میزان رضایت خاطرنشان شده توسط مشتریان را ردیابی کند، و همچنین به حل مشکلات کاربران کمک می کند، بنابراین باعث افزایش و  بهبود تجربه کلی کاربر می شود.

به عنوان مثال ، اگر در انجمن های رسانه های اجتماعی از دیجی کالا – یا هر برند محبوب دیگر نام ببرید ، تقریباً از طریق شخصی که با این شرکت ارتباط دارد ، یک پاسخ یا اظهار نظر تقریبا فوری دریافت خواهید کرد.

حفظ وجه و تصویر کسب و کار شما بسیار مهم است.بدیهی است، اظهار نظرهای منفی و شایعات مربوط به شیوه های نامناسب کسب و کار می تواند به راحتی وجه  یا ذهنیت مربوط به هر کسب و کاری را از بین ببرد. با نگه داشتن حضور پرقدرت و مداوم در رسانه های اجتماعی، می توانید به حفظ شهرت و ذهنیت خوب از کسی و کار خود کمک کنید.از طریق شبکه های اجتماعی، می توانید به راحتی و فوراً به نظرات مخرب پاسخ دهید، و به حفظ تصویر خدمات عالی مشتری که می خواهید تجارت شما داشته باشد کمک کنید.

 

تحقیقات بازاریابی ( Marketing research )

از آنجا که رسانه های اجتماعی روشی موثر و کارآمد برای ارتباط با مردم است، می توانید از شبکه های اجتماعی برای انجام تحقیقات بازاریابی استفاده کنید.شما می توانید نظرسنجی کنید و  از مردم بخواهید که درباره محصولات یا خدمات شما اظهارنظر کنند.همچنین می توانید ببینید که رقبای شما چه کاری انجام می دهند. که می تواند در برنامه ریزی استراتژی های کسب و کار خود، مثلاً چه نوع خدمات یا محصولی را که باید در آینده راه اندازی کنید، مفید باشد.

 

ارزان ( Inexpensive )

در مقایسه با سایر ابزارهای تبلیغاتی و بازاریابی در دسترس افراد و کسب و کارها، شبکه های اجتماعی بسیار ارزان هستند. و ابزارهای رسانه های اجتماعی برای استفاده همه رایگان است.با صرف صرف چند دقیقه کار در حضور در رسانه های اجتماعی خود در روز، می توانید مزایای بزرگی از افزایش قرار گرفتن در معرض دید و فروش را مشاهده کنید و روابط خوبی با مشتریان نیز برقرار کنید.

و در حالیکه ابزارهای رایج کسب و کارها و تبلیغاتی سنتی نیاز به کمک متخصصان دارند.از سوی دیگر استفاده از ابزارهای رسانه های اجتماعی بسیار آسان و ارزان است.

 

دسترسی جهانی ( The reach is global )

از ابزارهای تبلیغاتی سنتی نیز می توان برای دستیابی به مخاطبان جهانی استفاده کرد، اما با هزینه بسیار قابل توجهی. در مقابل، استفاده از ابزارهای رسانه های اجتماعی وسیله ای بسیار ارزان برای دستیابی به مخاطبان جهانی در یک چشم بهم زدن فراهم می کند! اگر محتوای شما ویروسی – وایرال شده باشد، پس نمی توانید بگویید به چه تعداد نفر می رسد- محدودیتی ندارد، و این کاملا رایگان است!

رسانه های اجتماعی همه چیز راجع به افراد هدفمند برای پیوستن و تعامل با صفحه یا نمایه تجاری شما است. دنبال کردن شیوه های متداول در رسانه های اجتماعی مانند اشتراک گذاری مداوم، اخبار، سؤالات، شوخ طبعی و غیره مهم است تا افراد را جهت تبدیل به مشتری به صفحه کسب و کار – سایت خود بطور مداوم منتقل کنیم.

 

صرفه جویی در تبلیغات  ( Save on advertising )

ممکن است قبلاً با مزایای تبلیغات بنری و اهمیت آن در آگاهی و ایجاد برند مطلع باشید در مورد شبکه های اجتماعی نیز همین موضوع وجود دارد.

هرشبکه اجتماعی به شما امکان می دهد یک تصویر پروفایل، که از نظر فنی تصویر برند ، لوگو یا هر چیزی است که شرکت شما را توصیف می کند، اضافه کنید. هنگامی که مردم مرتباً به روزرسانی هایی را در حساب کاربری خود در فیس بوک یا توییتر و اینستاگرام یا غیره، در مورد شغل و محصولات و خدمات خود مشاهده می کنند، در حال افزایش آگاهی از برند (ایجاد برند)  برای شرکت خود هستید.

هنگام تمرکز روی برنامه های بازاریابی رسانه های اجتماعی، می توانید بودجه تبلیغات خود را کاهش دهید. علاوه بر این، تبلیغات سنتی یک سرمایه گذاری یک بار برای یک بار سود است، اما با حضور در شبکه های اجتماعی، مشترکین / دنبال کنندگان شما مزایای بلند مدت به شما می دهند. (برای شما خواهند داشت.)

 

انتخاب یک شبکه های اجتماعی برای رشد کسب و کار شما، امروزه بخش مهمی از برنامه استراتژیک هر کسب وکاری است. به عنوان مثال، در کشور های خارجی به ویژه امریکا صفحات سرگرم کننده فیسبوک برای ایجاد یک انجمن تعاملی بسیار مؤثر است. البته کسب و کارهای ایرانی و هر کشور دیگه ایی نیز از فیسبوک استفاده مؤثر به عنوان یک رسانه پرکاربرد و سودآور استفاده می کنند. اما همانطور که می دانید امروز تعداد خاصی از شبکه های اجتماعی بیشتر از بقیه استفاده می شود.

به عنوان مثال : امروزه در ایران تلگرام و اینستاگرام از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است و با اینکه تلگرام فیلتر است ولی کماکان یک منبع درآمد بسیار عالی برای صاحبان کسب وکارها به همراه تمام مزایای ذکر شده می باشد. و قابلیت های فراوانی برای کسب درامد دارد از جمله ساخت ربات تلگرام می باشد. برای اینکه بدانید اصلا ربات تلگرام چی هست می توانید به مقاله آشنایی با ربات تلگرام و روش های کسب درآمد مراجعه کنید.

همچنین در دوره برنامه نویسی ربات تلگرام که یکی بی نظیرترین دوره جامع برنامه نویسی ربات تلگرام با زبان php است با ساخت چندین پروژه کاربردی به شما کمک می کنم تا در حوزه تلگرام  همراه کسب درامد حضور فعال و گسترده ایی داشته باشید.

 

نتیجه کلی استفاده از شبکه های اجتماعی : 

تا الان متوجه اهمیت و دلایل و مزایای استفاد از شبکه های اجتماعی به عنوان ابزار تبلیغاتی و منبع کسب درآمد، جذب ترافیک و صرفه جویی در تبلیغات و یک راه بسیار موثر در ایجاد برند شده اید و با حضور مداوم، کسب و کار خود را به جهانیان معرفی می کنید.

اگر صاحب کسب و کار كوچك هستید و بودجه ای برای استخدام یك متخصص یا شركت در رسانه های اجتماعی ندارید، نگران نباشید. می توانید از ابزارهای رسانه های اجتماعی استفاده کنید که از شبکه های مختلف رسانه های اجتماعی پشتیبانی می کنند و به شما این امکان را می دهند که همه چیز را از یک صفحه مدیریت کنید.

کسب وکارهای بزرگ و کوچک برای دسترسی به مشتریان بالقوه در سراسر جهان، تبلیغ محصولات و خدمات خود و تعامل با مشتریان به رسانه های اجتماعی روی آورده اند. شما می توانید با ایجاد یک وب سایت برای تجارت خود ، و یا با استفاده از ابزارهای مختلف رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر ، لینکدین و یوتیوب و غیره از امروز از مزایای شبکه های اجتماعی بهره ببرید!

 ولی توصیه بنده به شما در ابتدای کار بهتر است تمرکز خود را تنها بر روی یک رسانه اجتماعی، مانند تلگرام یا اینستاگرام (یا هر دو در ابتدای کار) قرار دهید و با کسب تجربه بیشتر، می توانید حوزه فعالیت خود را در دیگر شبکه های اجتماعی گسترش دهید.

 

اگر اطلاعات موجود در این پست را مفید می دانید، لطفاً آن را با دوستان و همکاران خود در فیس بوک، توییتر تلگرام ، اینستاگرام و غیره به اشتراک بگذارید. هم چنین ما را در تلگرام  اینستاگرام دنبال کنید.

با تشکر فراوان 

حسین عشوری زاده

منابع :

 1. Why Businesses Believe Social Media Marketing Is a Waste Of Time
 2. WHY YOU SHOULD USE SOCIAL MEDIA FOR YOUR BUSINESS

 

حسین عشوری زاده
حسین عشوری زاده

دانشجوی مقطع کارشناسی نرم افزار دانشگاه غیر انتفاعی مهر اروند آبادان ،بیش از ۳ سال سابقه ی برنامه نویسی PHP و VB.net ،بیش از ۲ سال سابقه ی برنامه نویسی ربات تلگرام ،علاقمند به وردپرس،افزونه نویسی،ساخت ربات های تلگرام، طراحی سایت و دنیای تجارت الکترونیک

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد. چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد. چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.  

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  0