برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ربات تلگرام چیست؟

دسته بندی :ربات تلگرام 8 شهریور 1396 امپراتور 353

ربات تلگرام نوعی حساب کاربری  است که در Telegram اجرا می شود. کاربران با ارسال پیام ها، دستورات و درخواست های درون خطی به ربات تلگرام می توانند با ربات ها ارتباط برقرار کنند. و میتوان ربات های تلگرام خود را با استفاده از درخواست های HTTPS به API bot کنترل کرد .ربات‌های تلگرام، در واقع ربات‌هایی هستند که برخی خدمات را به صورت خودکار برای مخاطبین را به ازای ارسال درخواست فراهم می‌کنند.

 

گروه منبع آموزشی در حال آماده سازی دوره های آموزشی ربات تلگرام صفر تا صد می باشد، و، ویژه تمامی افراد حتی آن عده اشخاصی که دانش بسیار کمی در کد نویسی دارند و در انتها شما قادر خواهید بود که هر ربات تلگرام دلخواهی را با امکانات فوق العاده حرفه ایی را در آن ایجاد کنید.

 

برخی از امکانات ربات تلگرام:

دریافت اطلاعیه ها و اخبار سفارشی : یک ربات می تواند به عنوان یک روزنامه هوشمند عمل کند، به محض انتشار آن، مطالب مربوطه را ارسال می کند.

ادغام با سایر خدمات : ربات  تلگرام می تواند چت های Telegram را با محتوای خدمات خارجی غنی سازی کند.    این چند نمونه از ربات های تلگرام حرفه ایی سایت های خدماتی  که خدمات خاص خود را در تلگرام را در اختیار کاربران خود قرار داده اند. Gmail BotImage BotGIF botIMDB botWiki botMusic botYoutube botGitHub bot

ایجاد ابزارهای سفارشی : یک ربات میتواند از جمله خدمات هشدارها، پیش بینی آب و هوا، ترجمه ها، قالب بندی یا سایر خدمات را به شما ارائه دهد. مانند ربات های تلگرام Markdown botSticker botVote botLike bot

 

ساخت بازی های تک و چند نفره : یک ربات می تواند تجربیات HTML5 غنی از بازی های ساده و پازل را به 3D shooters و بازی های استراتژی در زمان واقعی ارائه دهد. مانند ربات های تلگرام  GameBotGamee

 

ساخت خدمات اجتماعی : یک ربات می تواند افراد را به دنبال همکاران مکالمه بر اساس منافع مشترک یا نزدیکی متصل کند. مانند ربات تلگرام HotOrBot

و تمامی امکانات دلخواهی را با توجه خلاقیت و نیازهایتان می توانید در ربات های تلگرام  خود قرار دهید.

 

 رباتها  چگونه کار می کنند؟

Telegram Bots ها حساب های ویژه ای هستند که نیازی به شماره تلفن اضافی برای راه اندازی ندارند. کاربران با دو روش میتوانند با رباتها ارتباط برقرار کنند:

یا باز کردن چت با آنها و ارسال پیام ها و دستورات به ربات ها یا اضافه کردن آنها به گروه ها این برای ربات های چت و یا ربات های خبری مانند TechCrunch و Forbes مفید است.
ارسال درخواست به طور مستقیم از فیلد ورودی با تایپ کردن username ربات و یک پرس و جو (queri) . این اجازه می دهد تا محتوا را از ربات های inline به طور مستقیم به هر چت، گروه یا کانال ارسال کنید.

 

تفاوت های ربات تلگرام با افراد

 • ربات ها آخرین زمان آنلاین بودن ندارند و همیشه عبارت bot برای آنها نمایش داده میشود.
 • ربات ها فضای محدودی برای ذخیر اطلاعات داردند و پیام های قدیمی تر پس از پردازش توسط شما حذف میشوند.
 • ربات تلگرام نمیتواند شروع کننده مکالمه با کاربران باشد، تنها زمانیکه کاربر ربات را به گروه اضافه کند یا به آن پیام بفرستد.
 • امکان ارسال پیام از طرف ربات وجود خواهد داشت.
 • در انتهای نام کاربری ربات همیشه کلمه bot حضور دارد.
 • با اضافه شدن ربات به گروه، همه پیام ها توسط ربات دریافت و تحلیل نمیشود مگر آنکه تنظیمات آن را تغییر داده باشید.
 • ربات های تلگرام هرگز غیرفعال، آفلاین یا خسته نمیشوند!

 

جهت اشنایی با تلگرام به مطلب معرفی نرم افزار تلگرام مراجعه کنید.

آموزش ساخت ربات تلگرام 

برای ساخت ربات تلگرام بسیار ساده است. بدین منظور یک ربات به نام BotFather  معرفی شده است .

شما میتوانید با طی کردن چند قدم ساده ربات خود را بسازید. پس از ایجاد ربات تلگرام یک کد هویت یا Authorization Token برای شما ارسال میشود که درگاه ارتباطی شما با API خواهد بود.

در ساخت ربات تلگرام از طریق BotFather با  مفاهیم و اطلاعات زیر روبه رو خواهید شد که همه ی موارد لازم  را توضیح خواهیم داد :

ابتدا با ربات BotFather ارتباط برقرار کنید،

این ارتباط میتواند از طریق وارد کردن آدرس” https://telegram.me/BotFather  ”  در ادرس بار مرورگر شما میسر خواهد شد یا می توانید با وارد کردن  نام کاربری BotFather@در بخش نرم افزار تلگرام شما، آغاز گردد.

 

BotFather,آموزش ساخت ربات تلگرام,استفاده از BotFather

 

دستور newbot/ را برای آن ارسال کنید سپس BotFaher از شما نام و نام کاربری ربات را درخواست میکند، در پایان  Token code(کد هویت)  را برای شما ارسال خواهد کرد.

 • نام ربات (name) در لیست مخاطبان و توضیحات آن نمایش داده خواهد شد.
 • نام کاربری (username) یک عبارت کوتاه است که برای تعیین لینک ربات و مخاطب قرار دادن آن توسط دیگران به کار میرود. این نام کاربری باید بین 5 تا 32 کاراکتر باشد و تنها میتواند شامل حروف انگلیسی، اعداد و خط زیر (_) باشد. و در انتهای نام کاربری ربات باید همیشه  کلمه botقرار داده شود.
 • توجه کنید که نام کاربری به حروف بزرگ و کوچک حساس است، مثلا شما میتوانید websima_bot یا web23bot را بعنوان نام کاربری خود انتخاب کنید.
 • Token یک رشته از اعداد و حروف مانند 110201543:AAHdqTcvCH1vGWJxfSeofSAs0K5PALDsaw است که  برای تأیید ربات و ارسال درخواست به API Bot  بکار میرود.(ایجاد ارتباط میان شما و ربات تلگرام خود)
 • اگر به هر دلیل Token خود را فراموش کردید با ارسال دستور token/  از بخش تنظیمات ربات به botfather یک کد جدید برای شما ارسال می شود.

 

 

سایر دستورات بسیار ساده بوده و عنوان آنها بیانگر کاری است که انجام میدهند.

setname/ نام ربات تلگرام را تغییر میدهد.

setdescription/ توضیحات مربوط به معرفی ربات را تعیین میکند که میتواند تا 512 کاراکتر باشد، کاربران این متن را پس از شروع مکالمه با ربات شما مشاهده میکنند.

setabouttext/ این متن که حداکثر میتواند 120 کاراکتر باشد در پروفایل ربات نمایش داده میشود و هنگامی که کسی ربات تلگرام شما را به اشتراک میگذارد نیز در زیر نام نشان داده میشود.

setuserpic/ برای تعیین عکس پروفایل ربات تلگرام استفاده میشود.

setcommands/ برای تعیین دستورات جانبی و تکمیلی برای ربات شما استفاده میشود.

setjoigroups/ این دستور برای تعیین قابلیت افزوده شدن ربات به گروه ها استفاده میشود. اگر ربات شما برای ارتباط در گروه ها طراحی نشده است میتوانید این قابلیت را غیرفعال کنید.

setprivacy/ تعیین میکند که ربات شما چه پیام هایی را در گروه دریافت کند، اگر این گزینه غیرفعال شود ربات تمام پیام های ارسالی در گروه ها را دریافت و برای شما ارسال خواهد کرد.

deletebot/ ربات شما را حذف میکند و این نام کاربری را آزاد میکند.

 

پیشنهاد ما به شما : امکانات و مزایای تلگرام

 

 

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید.

[yasr_visitor_votes size=”large”]

امپراتور

عاشق یادگیری و آموزش و ساخت امپراتوری خود در دنیای پر از رقابت ... دنبال هیجان و انجام کارهایی که از پس کسی بر نمیاد شعار زندگی خود اگه نمی تونم اولین باشم باید بهترین باشم.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه:
0