درس دوم :قرار دادن کنترل ها در فرم

درس دوم :قرار دادن کنترل ها در فرم

 در این آموزش میخواهیم درباره نکات کاربردی نحوه اضافه کردن کنترل ها به یک فرم توضیح دهیم.

به محض این که  بخش طراحی فرم را باز کنید، می توانید بلافاصله از جعبه ابزار برای قرار دادن کنترل در فرم استفاده کنید. با این وجود  پنجره طراحی Windows Forms به شما این امکان را می دهد که کنترل ها را به یک فرم به روش های مختلفی اضافه کنید.

اطلاعات بیشتر درباره پنجره های ویژوال استودیو

مراحل اضافه کردن کنترل ها،منبع آموزشی VB.net,منابع آموزشی،محیط ویژوال استودیو،منبع آموزش وِیژوال استودیو

  • روش اول :

اولین راه این است که اگر دوبار بر روی یک کنترل در جعبه ابزار کلیک کنید، ویژوال استودیو نمونه ای از کنترل را روی فرم در مکان پیش فرض و با اندازه پیش فرض قرار می دهد. سپس  شما میتوانید با ماوس برای انتقال و تغییر اندازه کنترل استفاده کنید.

 

  • روش دوم :

راه دوم این است، اگر بر روی یک کنترل در جعبه ابزار کلیک کنید، مکان نما(اشاره گر ماوس) در حالی که ماوس روی  فرم است، تغییر می کند. مکان نما جدید به نظر می رسد مثل علامت + با یک تصویر کوچک از آیکون Toolbox کنترل در کنار آن. و در هر جای فرم که بخواهید میتوانید کلیک کنید،  تا ویژوال استودیو با اندازه پیشفرض در آن محل  انتخاب شده ی ما کنترل  مورد نظر را ایجاد می کند.

  • روش سوم :

در این روش که روش کد نویسی است میتوانید در زمان اجرای برنامه ( پروژه مورد نظر ) یک شی (object) از کنترل مورد نظر خود را ایجاد کنید و اندازه و مختصات قرار گرفتن در فرم ها و دیگر ویژگی های آن کنترل که میخواهید نمایش داده بشه را بصورت درلخواه تنظیم کنید و در انتها آن را در فرم نمایش دهید.

 

در زیر یک نمونه کنترل ایجاد شده بصورت کد نویسی را مشاهده میکنید.

 

 

 

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

 

 

 

0/5 (0 Reviews)

مطالب مرتبط

نظرات شما

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.

download free uapkmod,action game apk mod, android apps apk mod

قالب فروشگاهی