درس سوم :تکنیک های تغییر ویژگی های کنترل ها در ویژوال استودیو

درس سوم :تکنیک های تغییر ویژگی های کنترل ها در ویژوال استودیو

این درس توضیح می دهیم که چگونه میتوانید ویژگی های کنترل های خود را  بصورت دلخواه تغییر دهید.

پس با ما همراه باشید.

برای تغییر و تنظیم ویژگی های کنترل های ویژوال استودیو  پس از انتخاب کنترل مورد نظر میتوان ویژگی ها آن را در پنجره Properties مشاهده کنید.

اطلاعات بیشتر درباره پنچره های ویژوال استودیو و کاربرد آن ها

پنجره Properties به شما اجازه می دهد تا خواص کنترل را در زمان طراحی تغییر دهید. هنگامی که کنترل را در قالب Designer یا Solution Explorer انتخاب می کنید، پنجره Properties خواص آن کنترل را نمایش می دهد. برای تغییر محتوا یا مقدار  ویژگی ها ، به سادگی روی ویژگی با خواص آن ها کلیک کنید و مقدار جدید را وارد کنید.

به این معنی که ، برای بیشتر خواص، شما می توانید به راحتی بر روی  هر کدام از ویژگی مورد نظر کلیک کنید و یک مقدار جدید برای کنترل تایپ کنید. با این حال برخی از خواص کمی پیچیده تر از دیگران هستند و لیست های کشویی یا محاوره های خاص برای تنظیم  مقدار ویژگی ها خود  ارائه می دهند.

نکته1 :  اگر پنجره Properties شما پنهان شده باشدمیتوانید فقط F4 را در صفحه کلید خود فشار دهید یا  از منوی View  گزینه Properties را انتخاب کنید.

نکته 2:  برای خوانایی و دسترسی سریع به ویزگی های کنترل ها میتوانید آن ها بر اساس حروف الفبا از پنچره تنظیمات مرتب کردن که باعث شده کار بسیاری از توسعه دهندگان را برای پیدا کردن ویژگی خاص را آسان کند.

نکته 3:  و روش دیگری که میتوانید برای دسترسی و نمایش سریع پنجره تنظیمات (Properties) استفاده کنید این است که پس از انتخاب کنترل مورد نظر دکمه (Backspace)  را از صفحه کلید خود فشار دهید که پس از آن شاهد نمایش سریع این پنجره میشوید.

کلید های میانبر نمایش پنجره تنظیمات،منبع آموزشی VB.net,منبع آموزش برنامه نویسی

راه دیگری برای تعیین ویژگی کنترل، استفاده از برچسب های هوشمند یا همان Smart Tags  است. بسیاری از کنترل ها یک تگ هوشمند هنگام نمایش آنها در  بخش طراحی فرم ها  نشان می دهند و به صورت  یک جعبه کوچک حاوی مثلث راست است. هنگامی که شما بر روی برچسب هوشمند کلیک می کنید، یک پنجره کوچک به شما اجازه می دهد تا به سرعت و به آسانی برخی  ویژگی و یا کارهای مشترک را برای کنترل  ها انجام دهید.

برچسب های هوشمند کنترل ها،منبع آموزشی VB.net,آموزش برنامه نویسی،منابع آموزشی،ویژگی های کنترل ها،انتساب داده ها در VB.net

 

توجه: شما همچنین می توانید خواص کنترل را بصورت برنامه نویسی در زمان اجرا تعیین کنید:

 

 

 

لطفا به این مقاله امتیاز دهید.

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

 

 

 

 

0/5 (0 Reviews)

مطالب مرتبط

نظرات شما

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.

download free uapkmod,action game apk mod, android apps apk mod

قالب فروشگاهی